Türk Polis Teşkilatı'nın 174'üncü kuruluş yıldönümü ve Polis Haftası dolayısıyla Darıca’da program düzenlendi.


Darıca Cumhuriyet  Meydanı’nda düzenlenen programa,  Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, Darıca İlçe Emniyet Müdürü Turan Aksoy, Darıca Emniyet Asayiş ve Trafik Hizmetlerini Destekleme ve Yardım Derneği Başkanı Ahmet Hakan Hocaoğlu, siyasi parti başkanları,  belediye meclis üyeleri, dernek başkanları, mahalle muhtarları, emniyet müdür yardımcıları ve amirler ile çok sayıda polis ve vatandaş katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda Darıca İlçe Emniyet Müdürü Turan Aksoy Atatürk Anıtı'na çelenk sundu. Program Darıca İlçe Emniyet Müdürü Turan Aksoy’un tebrikleri kabulü ve günün anısına çekilen hatıra fotoğrafları ile devam etti.

BIYIK KUTLAMA MESAJI YAYINLADI

Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, Türk Polis Teşkilatımızın 174. kuruluş yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınlayarak tüm emniyet mensuplarının Polis Haftası’nı kutladı. Bıyık; “ Polis Teşkilatımız toplumsal barış ve huzurun sağlanmasında büyük rol oynamaktadır. Zaman zaman zor şartlar altında kendi can güvenliklerini tehlikeye atarak ülkemizdeki huzur ortamının sağlanmasında rol oynayan tüm emniyet mensuplarımızı tebrik ediyorum. ‪Vatan uğruna şehadete yürümüş tüm şehitlerimize Allah‘tan rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyorum.” dedi.